Data Sorting

Aplikácia Data Sorting funguje na veľmi jednoduchom princípe. Po každom štarte PC sa vo vami zvolenom adresári všetky súbory uložia do priečinkov podľa dátumu ich poslednej úpravy. Využiteľné to je napríklad pri fotkách, budete mať vďaka tomu vaše fotografie umiestnené vždy v adresároch podľa dátumu ich vzniku. Samozrejme, využiť sa to dá aj na akékoľvek iné súbory, ktoré chcete mať systematicky zoradené. Poďme si ukázať, ako s touto aplikáciou pracovať.

  1. Najskôr si kliknutím na tlačidlo Zvoliť zložku nastavíme adresár, v ktorom chceme zoradiť dáta.
  2. Potvrdíme nasledujúce dialógové okno, čím sa celý proces v danom priečinku vykoná. Zároveň sa zabezpečí automatické spúšťanie programu štarte Windowsu, a tým aj zoradenie nových súborov v tomto adresári po každom zapnutí PC.

Tieto súbory sú nezoradené všetky v jendom priečinku:

Výsledok:

Ako môžeme vidieť, nahrávky sa zoradia do priečinkov podľa ich dátumu vzniku.

Názov týchto priečinkov závisí od vášho nastavenia formátu dátumu a času vo Windowse. Viete to nastaviť v: Nastavenia > Čas a jazyk > Region > Zmeniť formát dátumu. Odporúčam formu kde sú jednotlivé zložky oddelené pomlčkami.

K dispozícii je .exe súbor aplikácie.

Prihláste sa a získajte prístup k prémiovému obsahuNaprogramoval: Lukáš Šimoník, © softlukas.sk 2021, kontakt: lukas.simonik[zavináč]softlukas.sk

Vytvorené pomocou bootstrap šablóny, https://getbootstrap.com